Velbloud je velice nenáročný živočich, co se týče potravy. K jídlu mu vystačí například i obyčejné seno pro koně. Velbloud ve volné přírodě žere trsy trávy a jinou pouštní faunu. Ale pokud by jste si chtěli pořídit velblouda domů, tak velbloud vyžaduje velké místo, teplotu atd. Takže jestli chcete toto zvíře vidět tak radši zajděte do zoo než se stěhovat. Adam Kolerus
Jehličí je tuhé. Mnohem silnější, než například listy lučních květin. Proto vydrží déle. Jehličí se postupně vymění za jiné. Neshodí všechny jehličky najednou, jako například tašky na domech.
Kůň žere suché části rostlin. Nejradši má seno. V přírodě uštipuje nejvyšší části travin. Také má rád suché pečivo, jablka a mrkev. Aby poznal, jestli je rostlina jedovatá, přičichne k ní.
Strom má celkově štěstí že smolu má. Je to něco jako taková "Náplast". Stejně jako když my se odřeme. Stejně jako nám tak se i stromu vytvoří takový strup. U stromu smola, u nás strup. Chrání strom před různými škůdci jako je např. červotoč. Prostě je to taková náplast.
Kůň stříhá ušima, aby mohl vnímat zvuky ze všech stran. Je schopný kažké ucho natočit až 180 stupňů. Je schopný vnímat zvuky co se děje za ním i před ním.
Had vyplazuje jazyk proto, že tím zkoumá okolí. Také tím vnímá pachy. Lidé ale jsou učeni že je to neslušné na někoho vyplazovat jazyk. Had to potřebuje k životu. kdyby had nevyplazoval jazyk, tak se stane jasnou kořistí pro ostatní predátory.
Velbloud si dává do svého hrbu tuk je to jakoby jeho baťůžek dává si do toho svačinu kterou si pak vyndá.Ten tuk si dokáže předělat na vodu a jídlo takhle vydrží když okolo něj není nic k jídlu nebo k pití.Velbloud někdy nosí hrb dole protože vypotřebuje všechny zásoby tuku takže mu to splaskne hodně se to stává u samic které kojí mládě.A u samce se to stane když to vyčerpá na cestách.
Chameleon nechce být vidět. Naopak chce být nenápadný. Schovává se v keří. Chameleon má barvy od zelené do pestře červené. Chameleon mění barvu a je to proto , že je to jeho jazyk. Tím že chameleon změní barvu může dát najevo že je rozčílený nebo naopak.
Protože kopřiva nechce být sežrána, je to její způsob obrany. Na lístečkách má duté chloupky s tekutinou. Když se na ní podíváte myslíte si že chloupky jsou měkké, ale jsou tvrdé. Když se jich dotknete je to moment kdy zařvete au! Do té rány se vpustí stejná látka jako používají mravenci k obraně před nebezpečím.
Kůň slyší velmi dobře,mnoho násobně líp než člověk. Kůň dokáže hýbat ušima do předu, do zádu a do stran. Proto, že má velké, dlouhé uši, slyší do všech stran a daleko. Díky tomu zaslechne kde se co šustne
Koni stačí málo spánku. Sdědili to po svých předcích. Od té doby si to pamatují. Navíc jsou v pozoru před nepřáteli. Chvíli tráví spánek i v leže když si potřebují odpočinout. Klára Srbová.
Koni stačí málo spánku. Sdědili to po svých předcích. Od té doby si to pamatují. Navíc jsou v pozoru před nepřáteli. Chvíli tráví spánek i v leže když si potřebují odpočinout.